Kuidas ma kahe päevaga ARKi eksamid ära tegin

by - 00:29

Ma olen nii õnnelik, et raske on oma emotsioone sõnadesse panna. Minul on load, minul! Miks te mulle load annate, kui ma sõitagi ei oska? Või ehk ikka oskan?

Septembri alguses, kuskil 15 paiku käisin autokoolis teooriaeksamit tegemas. Üks viga ja eksam läbitud. Vahepeal olime Marteniga haiglas ja pimedasõitu läksin 18.september tegema. Seejärel sõidueksam 25.september. Sain endal autokooli lõputunnistuse kätte viiendal oktoobril ehk neljapäeval ja ARKi teooriaeksam oli juba teisipäeval.

Vihma kallas nagu oavarrest, viisin lapsed Mareki vanaemale ja vennale, vanaema pidi nendega jalutama minema. Õnneks jäi Marten täpselt maja ees magama ja ta pidi ainult ühega olema- jess, natuke kergem! Tellisin takso. Jõudsin natuke liiga vara kohale ja närv aina kasvas. Lõpuks kui meid sisse kutsuti, siis sain kiiresti oma arvuti taha ja süvenesin, elasin sisse ja mõtlesin, et kõik saab korda. Küsimusi lugedes tahtsin üle saali küsida, et kas see on tüng. Enamus küsimusi olid nii imeliku ülesehitusega ja väga segased. Lugesin kõik 3x läbi ja vajutasin "lõpeta eksam". Kas te kujutate ette kui hullult mu käsi värises? Mul läks silme eest uduseks ja siis nägin- eksam sooritatud! Raske oli end kontrollida, oleks tahtnud üle klassi jessss karjuda.

Läksin tagasi Nõmmele ja teel sinna panin sõidu aja... 6.detsember. Pühajeesusmaria, 6.detsember. Lumi. Kaks kuud. Appi! Istusin diivanile ja mõtlesin, et vaatan Jõgeva aegu ka. Enne, kui jõudsin Jõgeva peale vajutada, hüppas ette, et 11.oktoober on Tallinnas vaba sõit. Hüüdsin üle maja:"kuulge, mis kuupäev täna on?" "Kümnes!" Helistasin Marekile, et mida ma teen? Homme oleks eksam? Otsustasime, et riskime. Kes veel siin elus sellise vedamisega saab eksamile? Järgmiseks päevaks ja Tallinnas?!

Terve päeva hing värises sees, ootasin kannatamatult eksamit. Jõudsin kohale, palusin kas tohiksin uue pildi teha lubade jaoks, sest vana on kohutav ja tõesti tõesti vana. Eksamineerija naeris ja andis loa. Muidugi kui te arvate, et see väga ilusam pilt tuli, siis eksite :D. Eksami alguses proovisin platsil tõusult minekut käsipiduriga ja ütleme nii, et eksamineerija pidi kõik aknad lahti tegema, sest terve auto oli siduri haisu täis. Kena algus eksamile, Raquel, kena algus. Sõit kulges ARK- Trummi- Nõmme mägi- Hiiu- Hiiu parklas parkimine- Pargi tn-Hiiu-Jannseni-Pärnu mnt- Saue viadukt- Tallinn. Minule kõige rohkem pähe kulunud tee Tallinnas, ma olin väga õnnelik selle üle. Samuti tegime kolm harjutust ja kõik olid sellised, mida ma olin autokoolis hiljuti väga palju harjutanud. Ometigi tegin paar lolli viga, aga pigem oli see lihtsalt kohmetus. Muide! Mu eksami autos oli tagurdamiskaamera, teate kuivõrd lihtsaks see mu elu tegi? Aga olin ikkagi profesionaal ja kasutasin peegleid, kontrollisin ainult kaamerast kaugust parkimisel.

Kui hakkasime ARKi jõudma, tegi eksamineerija märkuse, et sõidan liiga kiiresti. Mõtlesin, et ah niikuinii kukkusin juba enne Tallinnast väljasõitu läbi, et see 5km/h kiiruseületamine veel kinnitab talle, et minusugusele ei tohiks lube anda. Jõume ARKi ette, loeb mu vead ette, küsib mu enda poolseid kommentaare, küsib kas maanteel peeglit vaatasin, kui rida vahetasin. Vastasin enesekindlalt jah. "Aga mis sa seal nägid?" sel hetkel läksin ma nii sabinasse...kurjam, ma äkki ei vaadanudki!? Appi, ma keerasin maanteel kellegile ette?! "Vot, oleksid sa vaadanud, oleksid näinud, et seal polnud kedagi." Tore huumor, ausalt. Ma pidin südari saama. Peale seda ta teatas mulle, et eksam on läbitud ja ta tundis end turvaliselt minuga sõites. Mu esimene reaktsioon oli üle auto karjuda, et ma hakkan kohe nutma.

Minusugune luuser sai Tallinnas sõidueksami esimese korraga läbi, kuidas see friiking võimalik on?!

You May Also Like

2 comments

  1. Miks soovisid Jõgevale minna eksamit tegema? ☺

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Mõtlesin, et ehk seal saaks kiiremini. Sest 6.detsember oli ikka väga väga kaugel..

      Kustuta

Palun jää viisakaks!