Pulmapäevast

by - 14:42


Meie pulm leidis aset 16.08.2019, Rehe Küünis ja külalisi oli kokku 135. Ulme number!
Sättisime me end oma kodus ja olen nii rõõmus selle üle- tulevikus on täiesti hindamatu vaadata pilti oma pulmakleidist, mis ripub minu kodu õunapuu otsas. Mõnus oli, et hommikul tulid sõbrannad kohale koos iluhaldjaga, olin neilt palunud ka tuua veidikene snäkke ja mimosa materjali, sest ise hommikusöögi tegijat minust ei olnud. Muidugi neid snäkke sõin samuti üsna raskelt- mingisugusest miniärevusest oli ikka isutus. Marek lahkus ca 9.30 paiku, läks sõbraga koos juuksurisse ning see oli ka viimane hetk kui me üksteist nägime enne altarit. Ca 11 paiku saabus fotograaf ja videograaf kes omaette toimetasid, meie lihtsalt kuulasime Nublut, lobisesime ja sõime, samal ajal võeti tüdrukud ette ja tehti nad kauniks. Ma vahepeal suutsin isegi peaaegu magama jääda diivanil kössitades!


Kõik möödus ulme kiirusel ning varsti oligi aeg autosse istuda ning pulmakohta sõita. Marek lahkus ca 30 minutit enne mind. Tagantjärgi kuulsin, et tema autojuht oli terve aja survestanud teda põgenema, jätma pulmad ära jms... Väga hull asi mida pulmapäeval kuulda! Meie juht oli tore ja armas, kui ma ise enne altari ette sõitmist suurest närvist palusin tal minema sõita, siis õnneks ta mind kuulda ei võtnud.


Meie otsustasime, et esimest korda kohtume me altari ees ning peale õnnitlemist ning paari pilti suundume tunniks ajaks lähedal asuvasse aplakafarmi ilupilte tegema. Tseremoonia oli muidugi vaimselt nii väsitav ja ärev, ma ei suutnud oodata, et see läbi saaks ja tekiks natukene vabam õhkkond. Lisaks ma hoidsin nii kramplikult oma lilledest kinni, et ma mõtlesin, et need peagi purunevad! Ma ei julgenud kordagi külaliste poole vaadata, sest mul oli meeletu hirm, et kedagi nutmas nähes ma ei suuda ise pisaraid seisma saada. Kui õnnitlemine algas ja ma nägin oma suurt tugevat isa nutmas, siis me Marekiga mõlemad ei saanud enam emotsioone tagasi hoida. Mina küsisin järjest uusi salfrätikuid, sest pisarad ei saanudki otsa.


Minu jaoks on hästi huvitav kuidas inimesed väidavad, et pulmapidu möödub kiiresti, sa oled nii närvis ega naudi, märkad väiksemaid vigu jms... Ma ausalt öeldes võin käsi südamel öelda, et see pidu kestis neli päeva mu mälestustes, ma nautisin igat hetke, igal pildil kõkutan naerda ja tol hetkel tundus kõik olevad ideaalne, miski ei läinud valesti. Okei, keset bändi esinemist kadus kogu valgustus ära, aga see sai nii kiiresti lahendatud, et ma ei mõelnud kordagi sellest kui nihu läinud asjast. Pigem naljakas ja õppetund, et aruvti ei tohi olla interneti võrgus, see loll hakkab veel update tegema oma peaga.


Jagan natukene ka teenusepakkujaid:

Dekoraator ja pulmakorraldaja pulmapäeval: Aventuur
Tegu on imeliste tüdrukutega ja nad said kõigist mu ideedest üheselt aru, suutsid pulmapäeval kõigile küsimustele vastata- ka kõige lollimatele. Näiteks küsis üks üsna purjus külaline, et mis pidi P tähte kirjutatakse.

Meik ja soeng: Gerli-Maigret Kuhi
Maigret suudab alati nii kaunist ja loomuliku meiki teha, temaga ei saa iial alt minna! Kuna ta oli meie pulmas ka külaline, siis oli tore vahepeal oma nina lasta puuderdada. Meik püsis nii kaua ilusana, et ma olin järgmine päev ka peaaegu üsna kaunis.


Fotograaf: Mona Õispuu
Kõik siin postituses leitavad pildid on tema tehtud ning ma olen ilmatuma tänulik, et ma tema kasuks otsustasin. Ta on inimesena nii vahva, soe ja naljanina. Meil koostöö sujus väga hästi ja pildid minu silmis on tõesti ilusad!


Videograaf: Rahu Film
Tore oli, et meie jäädvustajad olid juskui kummitused- kordagi ma ei näinud ega kuulnud neid, et keegi kuskil midagi kindlat moodi tegema peaks või kuhugi vaatama. Video saame kätte detsembris, ma olen väga elevil!

Pulmaisa ja tseremooniameister: Margus Luik
Margus oli minu sõbranna pulmas aastaid tagasi pulmaisa (näed, lausa postitus sellest siin), ja ta oli väga professionaalne ning mulle tundus ta ka meie seltskonnaga sobivat. Ja nii oli! Ta oli väga täpne, tähelepanelik, andis mulle häid ideid, suutis väga hästi rahva tuju üleval hoida. Tseremoonia viis ka tema läbi ning see oli nii südamlik ning kaunis!


Florist: Vabaduse Lillepood
Ma olin üsna ebatavaline pruut- ütlesin lihtsalt, et soovin ilusaid lilli. Marge suutis täpselt mu visiooni täita ja rohkemgi veel!


Lauad ja toolid: Funrent
Suhtlus algas detsembris ning jaaruaris tasusime ettemaksuarve 30% ulatuses. Juuli lõpus panime paika lõplikud laudade ja toolide arvud ning täpsustasime üle, et tuleme kaubale järgi neljapäeval. Neljapäeval kell 10 jõudis Marek sinna ning talle anti teada, et need toolid pidid valmis olema reedel, et neid tänasel päeval pole. Saime asenduseks kallimad toolid, kuid transpordi osas need enam meie enda autosse ei mahtunud ning nad lubasid oma transpordi organiseerida sest tegu oli nendepoolse veaga. Olime arvestanud, et probleemiga tegeletakse kohe, sest toolid pidid olema hiljemalt kell 2 paigas ja peokohast meie lahkuma 18.00. Toolid jõudsid meieni alles 19.00, lahkusime 22.00. Olgugi, et ma olin üsna vihane üks päev enne pulma, siis suutsid nad probleemi lahendamisega hakkama saada. Kõigil juhtub!


Tort: Minu Lemmik Patueine
Kristiina ja Stanislav on nii armsad ja soojad inimesed! Jälgisin Kristiinat ammu enne pulmi ning teadsin kohe seda planeerima hakates, et ma tellin tordi nende käest, ma isegi ei võtnud hinnapakkumisi mujalt! Tordidegusteerimise õhtul pidin ma end peaaegu surnuks sööma, kõik maitses niiiii hästi. Meie valisime lõpuks üsna moodsa ja lihtsamapoolse koogidisaini, sisuks oli apelsinibiskviit ja granadillipüree + toorjuustuvaht. Töö kiire ja korralik ning tort oli tõepoolest imeline!


Ametimärgid: Mäerand Grupp
Minu sooviks oli saada üsna lihtsad puidust ametimärgid ning nende kaudu leidsin toredad jõuluehted, mille palusin hoopis ametimärkideks omale teha. Puidust ametimärk on palju vastupidavam ja meeldejäävam, kui papist/paberist, mida ma olen ka laialt kasutusel näinud.


Kutsed: Aliexpress
Mina olin arvestanud kutsetele maksimaalselt 170€, aga kui sul on vaja välja saata ca 80 kutset, siis selle summaga võid sa tõesõna kuu peale käia. Ma otsisin mitmeid Eesti tegijaid kuid ilmselgelt on käsitöö äärmiselt kallis! Lõpuks avastasin ühe Aliexpressi poe mis müüb pulmakutseid, polnud tegu laialt levinud poekesega, aga siiski mulle tundus usaldusväärne. Isegi sisulehe disainisid nad mulle etteantud teksti järgi eestikeelsena. Mul kahjuks ei ole endal ühtegi pilti kutsetest, aga need tõepoolest  vastasid pildile!


Bänd: Terminaator
Kas see vajab rohkem selgitust!? Väikesest peale on minu üheks lemmikuimaks bändiks olnud just nemad, kuuene Raquel ärkas hommikul vara seetõttu, et just Termika lugusid kuulata. See oli meie ühine suur unistus ning otsustasime, maksu mis maksab, nad endale esinema saada. Enne pulmi kuulsin nende käest, et ega nad väga pulmi ei tee. Samuti pulmapäeval Jaagup rääkis, et miski temas pani soovima see esinemine vastu võtta. 4B laulu ajal ma lihtsalt ulgusin nutta, sest see kõik tundus nii uskumatult ilus. Hiljem tagaruumis nendega juttu rääkides selgus niimõnigi kokkusattumus- nimelt temaga samal ajal käis koolis Raqueli nimeline neiu, kes oli üsna meeldejääv ja ajas paljude poiste pead segi. Nali on selles, et selle sama neiu järgi sain mina oma nime ja tegu oli minu ema klassiõega!


Peokoht: Rehe Küün
Kui su pulma on kutsutud 160 inimest, siis see tõmbab Harjumaa mõistes peokohtade valiku VÄGA kokku. Ja küünipulm oli alati minule tundunud ideaalne. Peokoha perenaine oli väga soe ja armas, kõik vajalik oli olemas ja otseseid probleeme meil ei esinenud. Väljas oli nii palju erinevaid kohti kus hängida, sees oli parajalt ruumi istumiseks ja kogul rahval tantsimiseks.


Kleit: Bertini, kleidisalong Riias
Jalanõud: AirForce1
Mareki ülikond: H&M
Rosanna kleit: Ted Baker
Marteni riided: Pluus ning traksid H&M, püksid Paavli Kaltsukas
Sõrmused: Mareki oma Goldtime, minu oma Eesti Juveel

Cateringi firma toitudega jäin ma väga rahule, aga kuna väikeste etteheidete peale sain ma selle ettevõtte projektijuhilt telefonis sõimata ja hiljem ka väite, et rikkusin tema sünnipäeva ära, siis siinkohal ma seda ettevõtet välja tooma ei hakka. Minu silmis oli see väga ebaprofesionaalne käitumine.

Aga üleüldiselt oli pidu ülimalt äge, seda on raske sõnadega edasi anda. See oli mu elu üks ilusamaid, meeldejäävamaid ja rõõmsamaid päevi. Ma ei ole olnud nii õnnelik väga kaua, mu ümber olid minule armsad inimesed, nii palju juhtus naljakaid ja ettearvamatuid asju. Tõsiselt suur-suur kummardus kõigile! Ja aitäh Marek, et sa otsustasid minuga koos seda pikka teekonda kõndida. Need on olnud väga kaunid viis aastat ning usun, et umbes 50 on veel tulemas!

Kõikide piltide autor on Mona Õispuu

PS! Et minu igapäevastel tegemistel silma peal hoida, siis jälgi mind ka Instagramis @raquelpeeba
You May Also Like

5 comments

 1. Ma algul mõtlesin, et ah ma ei viitsi lugeda aga siis ikkagi klikkisin peale ja mõtlesin, et loen paar lauset vms aga lõpuks jõudsin kuidagi järsku lõppu ��‍♀️ Nii hea oli lugeda seda, nii positiivne ja see cateringi värk oli väga viis pluss, positiivne ülesseehitus ja aus. Aitäh jagamast enda imelist päeva ��

  VastaKustuta
 2. Hei!
  loodan, et märkad mu küsimust siin, kuna post on suht tykkaega tagasi tehtud..
  Plaanime ise ka pulmi, kuna kuupäev pole veel päris paigas ja kõik on niiiii algusjärgus, siis ehk tohib küsida, kuhukanti see summa jääb, millega termika esinema saab?
  Veidi kardan ka seda, et äkki jääb veidi üksluiseks(aga see onju meie pulm ja peab meile meeldima).

  Päikest!
  Reia

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hei! Täitsa lõpp, ma ei näinud su kommentaari enne. Ma ei taha sellest summast rääkida seetõttu, et teenusepakkujana teevad nad ilmselt sõltuvalt asukohast, ajast ja kõigest induviduaalse pakkumise. Aga ma võin niipalju öelda, et nad olid samas augus hinna poolest nagu catering. See annab ehk sellise suurusjärgu aimduse. Aga mina tagasivaadates ütleks, et Termikas oli ÜLIäge, aga tõesti covereid tegev bänd on ka väga äge. Sest kui Termika lugusid sa ei tea, siis sa ei tea ja mõnele külalisele ei ole see võib-olla nii kaasahaarav. Aga kui keegi teeb erinevate koosseisude covereid, siis midagi ikka kõlab tuttavalt kõigile ja saadakse kaasa laulda :)

   Kustuta
 3. Hei,
  oleme ka oma pulma planeerimas ja Jaagupilt on ka saadud selline jahhipoolne. kuna meil poel veel ka kuupäev päris paigas. oleme pooleli eelarve tegemise juures. Ehk saaksid sa öelda, kui palju Termikas küsis?mis suurusjärkku vähemalt summa jääb?!
  ette tänades!

  Mari

  VastaKustuta

Palun jää viisakaks!