Täiskasvanud gümnasist

By Raquel - 14:06


Mainisin ühes postituses, et olen taas gümnaasiumi tee ette võtnud. Nüüdseks on kooli algusest 2,5 kuud möödas ja mingisugune rütm ja loogika on paika saanud. Mu keemia õpetaja muidugi armastab kontrolltöö avada reedel ja tähtajaks panna esmaspäeva õhtu- 99% ma teen selle kaks tundi enne tähtaega alles ära, sest ma ei tule selle peale ka, et nädalavahetusel oma arvutit avada. See selleks!

Kooli iseenesest registreerimine on lihtne- lähed aga dokumentidega kohale ja kõik. Mul oli eelmises koolis olukord, kus kanti 11ndasse üle ka siis, kui 10.klassis oli tegemata jäänud kogu keemia. Öeldi, et 12 lõpuks peab tehtud olema, vaata ise millal teed. Lebo? Toona oligi. Aga uude kooli minnes sõlmiti minuga üksikaine leping, mis kohustas 18.oktoobriks kõik puudulikud kursused sooritama ning alles siis võeti mind nimekirja vastu. Muidugi osalesin ma tavatundides, et nimekirja sisse saades mitte teistest maha jääda. Lisaks on uues koolis 10.klassis kohustuslik aine "Elukestev õpe" ehk siis midagi psüholoogia sarnast. Kuna ma eneseanalüüsis teoorias kõva käsi, siis sellega läks mul kergelt. Aga no see keemia... Ma ei osanud selle aasta septembrini isegi võrrandite tasakaalustamist, mis justkui peaks olema keemia üks alustalasid. Mis on elektron? Neutron? No idea! Põhikoolis ma ei osanud midagi, aga õpetaja pani mulle kolmed välja, et ta minuga suvetööl olema ei peaks- ma olevat hirmus tüütu inimene :D


Nüüd võtsin vaikselt kõik ette, koostasin hullult konspekte, kordasin kuni asi oli selge ja enne edasi ei liikunud. Seletasin Marekile pikalt ja laialt, et kas mu teadmised tunduvad reaalsed ja loogilised. Olin muidugi endas lõpuks pettunud, et kursused tulid 3 ja 4. Aga arvestades seda, et ma tegin selle praktiliselt kolme nädalaga ära ning omasin null teadmist varasemalt keemiast, on see päris okei saavutus. Nüüd 11.klassi keemia puhul on hinded üsna okeid- kuus viite ja kolm nelja.

Minu energiat võtavadki vast reaalained kõige enam, sest ajaloolised ja keelelised ained suudan ma kuidagi märkamatult ja jooksvalt ära teha. Need on mu jaoks lihtsalt niivõrd lihtsad. Mul sai mitmeid aineid ka üle kantud ehk siis mõningad koolipäevad on väga lühikesed. Mis on muidugi super, sest ma saangi keskenduda ainetele mis mulle veidikene keerulisemad on. Lõppkokkuvõttes on mu peamine eesmärk lõpetada kool nii, et keskmine hinne oleks lõputunnistusel vähemalt neli ning riiklikud eksamid sooritatud üle oma kooli keskmise.

Õppeained iseenesest ei ole rasked kui sul natukene nupp nokib. Küsimus on siin pigem aja leidmises pere, töö, sõprade ja trenni kõrvalt. Tõsi, ma tunnen, et ööpäevas võiks 2x rohkem tunde olla, et kõik asjad tehtud saada. Eks iga klaas ei saagi alati täidetud olla, 100% ühele asjale pühendades tuleb natukene muu arvelt järgi anda. Aga mind on õnnistatud väga mõistliku tööandjaga. Nimelt saan ma kord nädalas "koolikontori" päeva ehk saan osaleda oma koolitundides ning enne kooli, vahetundides ning õhtuti pean oma töö ära tegema. Ma olen ausalt niivõrd tänulik sellise võimaluse eest! Need päevad on vaimselt kõige raskemad, sest ma tunni ajal pidevalt kontrollin oma meile ja olen mures, et ehk on see taak teistele, et ma kohemaid kättesaadav pole kord nädalas. Aga ilmselt ma mõtlen väga üle seda asja! Kuna ma juba töövestlusel selle teemaks tõin, et sügisel ilmselt kord nädalas peaksin koolis viibima, siis on kõik algusest peale sellega arvestanud.

Meil on koolis olemas ka lastetuba ehk sul on võimalus viia laps(ed) kuni kolmeks tunniks tasuta hoidu ja sellel ajal ise kooliga seonduvad asju teha. Ma pole ise kordagi seda teenust vajanud, sest lapsed on päeval lasteaias. Aga nii tore on näha, et täiskasvanud õppijatele on kõik võimalused leitud. Kõiki koolitunde ilmselt selle perioodi sees läbida ei jõua, kuid kiiresti mõned tööd vastata ning konsultatsioonis käia küll. Mina olen näiteks e-õppel ja käin kord nädalas koolis ehk enamus asju on kodus tehtavad, kontakttunnid ongi reaalselt tööde vastamiseks ja konsultatsiooniks.

Mulle on kirjutanud Instagrami vahendusel nii paljud inimesed, et nemad ei taha sellest avalikult rääkida ja et ma olen väga julge, et tunnistan avalikult oma gümnaasiumi õpinguid. Aga mina ei näe seal midagi häbiväärset! Sel ajal, kui ma gümnaasiumi pooleli jätsin, keskendusin ma ellujäämisele kolmel töökohal rügades, seejärel tulid juba lapsed ja oma kodu loomine. Ma ilmselt olin ka piisavalt kärsitu, et uuesti see tee ette võtta. Aga see on ka väga okei, sest vanusega kasvab ka teadlikus ja püsivus. Mu meelest peaksid üha enam täiskasvanud õppijad rääkima oma edulugudest, mõtetest ja ka keerukatest olukordadest. See teema ei tohiks olla häbiasi, vaid julgustuseks kõigile, kes seda teekonda ette tahavad võtta. Kahjuks erinevalt põhikoolist ei ole täiskasvanute gümnaasiumi puhul võimalust kuidagi läbi kulgeda seda kooli, nagu mina Kohilas omal ajal tegin. Siin oled sina 100% enda eest vastutav, keegi ei tuleta sulle meelde kehva kursusehinnet, ei küsi miks sa koolis ei käi.

PS! Et minu igapäevastel tegemistel silma peal hoida, siis jälgi mind ka Instagramis @raquelpeeba 

 • Share:

You Might Also Like

4 comments

 1. Minu arust pole täiskasvanuna õpingute jätkamises midagi negatiivset. Vahet pole, mis põhjustel gümnaasium pooleli jäi, vähemalt oled nii tark ja tead ja tunned, et vaja see asi ikkagi lõpuni teha. Ühiskond võiks rohkem toetada seda suhtumist.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nii tore, et sellisel arvamusel oled! Ma leian ka, et see näitab pigem inimese tarkust ja püsivust millegi nimel õpingud lõpule viia. Ilmselt kuna sellest väga ei räägita, siis ühiskonnas polegi see arutluseks olnud kui positiivne asi. Ma nüüd olen märganud, et valitakse iga aasta "Aasta täiskasvanud õppija" jms...Nii tore tiitel!

   Kustuta
 2. Mis tööd sa teed? Oled siinseal vihjanud aga ma pole aru saanud :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ega ma seda avalikult kuskil välja pole öelnud, aga otseselt ei varja kah. Olen Eesti ägedaid disainpõrandaid müüvas ettevõttes müügiassistent. Ehk siis teen hinnapakkumisi, transporte, üleüldine kliendisuhtlus meie Lääne-Euroopa klientide ja edasimüüjatega. Hullult äge on!

   Kustuta

Palun jää viisakaks!